menu
actualphotosblog
<<< BACK
|

Definitivní koněěc diecéze aneb Co přinesl rok 2007...

Rok 2007 nezačal pro diecézi vůbec špatně. Velkolepými oslavami se potvrdil definitivní zánik kolíků (více o kolíckém kladívku ZDE). Velká radost pro všechny, nejen pro Nicku. Pro někoho byla již na obzoru štace, někdo si musel ještě chvíli počkat, ale všecko jednou buděě.

S novou energií i s vyslyšenou prosbou o obsazení litoměřického DCM se panověě pustili do nové práce, tentokrát již bez příchuti smrdutého kolíckého bychblití a poramenousepoplácávání*. A tak se diecéze pomalinku resuscitovala, až došlo k opětovnému nahození jejího pulsu. Přišla pouť a neuvěřitelně velká vlna inspirací. Přišly další akce a panověě byli šťastní. Přišel Prezoš Bingo a potmelil to.

A jak bylo slíbeno při hlavních oslavách 950 let kapituly, kde zakládací listiny, zmrzlinové poháry i pivka tekla proudem, byla ustanovena celá spousta nových kanovníků.


Nutno říci, že dle očekávání velmi solidních. A v tomto duchu se kapitula bude jistě těšit své někdejší slávě a bude nápomocna biskupovi, protože je to takové krásné, že.

Ale běda tomu, kdo nepamatuje na důležitá proroctví. Velký polský kostelník, nyní poustevničící u maminky na druhé straně Polska, kdysi předpověděl definitivní koněěc dyjecéze. Nikdo netušil, že se tak mělo stát právě na sklonku tolik šťastného roku 2007.

Na obrázcích jsou zachyceny některé scény z obřadu "definitivního zavření katedrály". Nejprve hrubé přípravy, po nichž katedrála zřejmě sama vytušila, že se něco děje a pro jistotu se uzavřela sama. Nejvtipnější scéna s názvem "liturgický průvod dveřmi lomcující" bohužel nebyla zachycena. Zato bylo zachyceno venkovní procesí a symbolické uzavření katedrály, kterážto již není pro diecézi potřeba a je tak připravena k demolici.

A přestože má litoměřická diecéze v současné době dokonce 3 biskupy, což jí můžou okolní diecéze jen závidět, rozhodli se panověě dojít naplnění Kutwových slov – totiž: "v této diecézi nebude klid, dokud nebude biskupem Polak" a již brzy se vydají hledat čtvrtého biskupa. Pokud se jim nepodaří vhodného kandidáda na druhé straně Polska najít, pak si odtud přivezou alespoň elektrické kadidlo.

FINDING KUTWA TOUR 2008 COMING SOON. Zůstaňte s námi. A teď už tííícho.

* copyright na zmíněná slova nemám, ale jejich autor mě snad v rámci ponechání architektonické cti nebude vydírat.

(Předchozí zpráva je recese a případná podobnost zmíněných či citovaných osob je čistě náhodná.)

zpět

následující kapitola >>>

last update of website: 28|05|2022 10:53:54 | nahoru | FULLSCREEN | sitemap | © 2011 Filip Landa | 1152×864 | TOPlist | Licence Creative Commons