menu
actualphotosblog
last update: 15|07|2024

<<< BACK

>>> Fotky z Vánoc a ze Silvestra ve Vsi u Frýdlantu naleznete ve fotogalerii. Jinak čerstvá zpráva - Talířův duch na malou chvíli zavanul v Litoměřicích, poté v Krkonoších... a už zase zmizel. Uvidíme, kdy se zase objeví.

>>> Přednáška o přátelství Domenica Sigaliniho z letní pouti do Loreta je celá ZDE . Jirka Pešek ji má na pokračování také na své www.poust.cz ;) Vřele doporučuji k přečtení.

>>> Non temere! I poklad štace máme v nádobě hliněné...

non temere

>>> Co přinesl rok 2007...
Konec zimy i jaro proběhlo standardně. Na jaře se povedlo jakž takž nahodit puls diecéze. To hlavní ale mělo teprve přijít. Přišlo. Nečekaně. Na pěší pouti... Zničehonic se přede mnou otevřela cesta, o které jsem ještě na konci června neměl tušení. S vědomím, že naše "poutní zkratky" jsou vždy delší a náročnější (zato ty široké a dlážděné vedou do pekel), jsem se tou cestou vydal. To už probíhalo CSM v Táboře. Následovala pouť do Loreta plná inspirací a radosti. Konec panověě-ochablosti. Ještě radostnější obnovení obřadu týmu zelených v Litoměřicích. Nezapomenutelně hezký podzim. Odlídrování JuFe...a zase škola, zimní semestr, výlet do Mnichova, menší dočasný návrat k panověě-ochablosti... to vše jsem za ten rok stihl a bylo toho mnohem více...

>>> Rozhodl jsem se teď sesumírovat, kde všude jsem trávil v posledních letech Silvestra. Zjistil jsem, že nebylo nad seniorskou idylku ve společnosti schoenstatt-seniors v zasněžené chaloupce, bez elektřiny, s podvečerním silentiem... a popůlnočními rachejtlemi. Výběr dostupných fotek ze seniorských akcí jsem umístil do fotogalerie SEM.

A jak tedy vypadá sumář silvestrů: 1996/97 Šezita - Bystré u Poličky, 97/98 Šezita - Slavoňov, 98/99 - kvůli chřipce doma, 1999/2000 Šezita - Křížlice, 2000/01 Šezita - Křížlice, 2001/02 Šezita - Křížlice, 2002/03 Šezita - Křížlice, 2003/04 Nazaret - Praha, 2004/05 Šezita - Křížlice, 2005/06 Šezita - Křížlice, 2006/07 Srbská Kamenice, 2007/08 Ves u Frýdlantu.

>>> Definitivní konec litoměřické diecéze je tu.

>>> Planety jsou nyní v tak zajímavé konstelaci, že přechod znamení potrvá zřejmě více let. Ačkoliv znamení Štace má vždy přednost před jakýmikoliv jinými nebeskými úkazy, současná vize je taková, že chvílemi bude převládat znamení Kutvy, a to zejména při Panověě Szukame Kutwu tour. Na Silvestra u hranic s Polskem obhlídnu tamní podmínky...

>>> 17.12. - na spolču v Liberci byl přítomen P. ThLic. Prokop Brož, mluvil na téma sekty a jiné církve, přičemž se dotknul daleko širšího spektra otázek.. a celé to bylo moc fajn a opravdu na úrovni.

>>> Reportáž o práci prváků v našem atelieru v Událostech České televize

>>> 23. - 26.11. 2007 - exkurze do Mnichova. UNIKÁTNÍ VELKÁ FOTOGALERIE ZDE!!!

munchen

>>> Uploadoval jsem fotogalerii z loňské cesty po Balkánu - doplněna o spoustu dalších fotek. Postupně zaktualizuji všechny starší fotogalerky a web tak snad postupně dospěje ke svému generálnímu upgradu...

>>> Drsný dokument o někdejší opoziční smlouvě ČSSD a ODS v ČT. Mrkněte na to ZDE (Vládneme, nerušit, ČT2 - 22.11.2007)

>>> 16. - 18.11. Tradiční seniorská duchovní obnova ve Slavoňově. Fotogalerie ZDE. A opět je tu velmi zajímavé srovnání seniorské evoluce!

>>> Úroveň Kat. týdeníku se skutečně zlepšuje. Po mých článcích a komentáři se v aktuálním čísle objevila příloha věnovaná PIVU! A že je na co se koukat, potvrzuje následující obrázek poskládaný z nadpisů a článků v KT č. 46:)

>>> Exkurze do Strossovy vily v Liberci (arch. Thilo Schoder). Fotogalerie ZDE

>>> 4.11. - Křesťanský magazín, v němž se objevila jednak reportáž o kapli sv. Václava v Bílce pod Milešovkou, kde kdysi v roce 2004 proběhlo legendární setkání biskupa Pavla a architekta Noska s poutníky (Ježíš, dobrý den!) a druhak reportáž o Signálech (v níž jsou bezostyšně prohlíženy moje fotky z Loreta:))

>>> Svatba Veroniky a Libora v Litoměřicích - fotky ZDE

>>> Aspoň touto cestou děkuju všem vám za přání k narozkám.. bylo toho hafo a já nestíhal odepisovat.. scusa..

>>> 30.10. proběhly kritiky našeho atelieru prof. Ing.arch. Akad.arch. Suchomela a následná diskuze s P. doc. Ing. PhDr. Rabanem, Th.D. nad byzantským ritem apod... Bližší informace o stavu projektu řeckokatolického kostela sem snad budu časem sázet.. Teď fakt není čas..

>>> 25. - 28.10. proběhlo mladší JuFe... Lídr opět po roce děkuje všem, kdo přiložili ruku k dílu. Fotogalerie ze setkání je ZDE

>>> Tisková konference ohledně NK...
http://ct1streaming.visual.cz/new/asx/high/PredpolednemCT24-241007.asx

>>> Don Giorgio začal překládat Sigaliniho přednášku z naší "loretánské pouti". Stojí to určitě za přečtení... a druhý díl je ještě lepší

>>> Nové linky na liberecké spolčo a pražskou nohu

>>> Zdeněk Fránek vystavuje ve Frágnerce... Vřele doporučuji k přečtení proslov Dr. Kratochvíla a více info ZDE

>>> Marnost nad marnost. Degradace povolání architekta a architektury jako takové vůbec. Ostuda národa. Ostuda politiky. Diskuze na Nově Bém vs. Kaplický. Naprosto bezpředmětné. Otázka líbí x nelíbí už je dávno mimo mísu. Konečně už by snad někdo mohl jasně definovat problém.. jenže co s tím vším teď? Ředitel NK Ježek by měl jednoznačně odstoupit, přiznat totálně špatně připravenou soutěž, přiznat, že vítěz byl znám předem a porota zmanipulována, odškodnit v plné výši všechny ostatní soutěžící, národ by si měl přiznat, že ono "dílo" zas tak výjimečné není ani po prozkoumání "odborným pohledem"... A nakonec Kaplického knihovnu na Letné jednoznačně postavit. Dole pár objektivních linků na aktuální dění, protože k věci už se člověk nic nedozví... každý nechť si udělá obrázek...
http://www.archiweb.cz/news.php?action=show&type=4&id=4222&
http://portal.archit.cz/?action=text&id=985&reactions=true
http://portal.archit.cz/?action=text&id=986&reactions=true
http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/jan-kasl.php?itemid=1855
http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/karel-hvizdala.php?itemid=1859

Proč se nikdo nezabývá průběhem soutěže? Proč všichni lžou? Proč nikdo nemluví k věci? Proč to TV Nova zase podělala? Proč primátor Bém ještě před pár měsíci tvrdil něco zcela jiného? Proč leze do zadku prezidentu Klausovi? Vo co komu de? A je to ještě umění? Mnohem víc informací se... už nikdy nedozvíte..

>>> Proběhlo toho strašně moc:
Koupě nového notebooku, spousta úkolů, projektů, zadání, zakázek od architektury přes weby po sepisování nějakých článků... Byl jsem v Hradci Králové, kam budu vymýšlet první řeckokatolický kostel v ČR stavěný přímo za účelem byzantského ritu. Povídal si s námi P. Adrián Kostilník. Pak jsem byl na diecézku v Teplicích a na plese.. hned potom jsem měl poutní témátko na spolču v Liberci.. a stihli jsme s M.A.T.E. koupit na kolej vodní dýmku, takže všecko buděě:) Stihl jsem také nějaké vernisáže a výstavy atd....No a pak je tu taky pořád velké diecézní tajemství.. ale to tííícho... více z aktuálního dění viz fotky níže... a to je všecko, co tu stihnu napsat.

>>> Ve dnech 27. - 30.9. proběhlo starší JuFe. Bylo to fakt potmelený... FOTOGALERIE ZDE

>>> 24.9. jsme v Teplicích plánovali diecézko. Pár fotek ZDE

>>> Tým Zelených obnovil při diecézním fotbalovém turnaji svůj obřad, když první 2 góly dostal až ve finále...! Talíř: "sice jsem nevyhrál, ale zahrál jsem si dobře..." ..prohlásil kdysi, když se vrátil na příchovickou půdu hodinu po první hlášce: "...už je jdu nahnat do spacáků, přece tam nebudou hrát celou noc..."

Několik fotek je ZDE

>>> Updatoval jsem banner pro 36. diecézko. Šíření banneru na vašich webech silně doporučeno.

Kód banneru je ZDE:

<object classid="clsid:D27CDB6E-AE6D-11cf-96B8-444553540000" codebase="http://download.macromedia.com/pub/shockwave/cabs/flash/swflash.cab#version=7,0,19,0" width="468" height="60"> <param name="movie" value="http://www.litomerice.signaly.cz/soubory/banner_teplice.swf" /> <param name="quality" value="high" /> <embed src="http://www.litomerice.signaly.cz/soubory/banner_teplice.swf" quality="high" pluginspage="http://www.macromedia.com/go/getflashplayer" type="application/x-shockwave-flash" width="468" height="60"></embed> </object>

>>> Konečně jsem se dostal k publikování některých prázdinových fotek...
- - - Fotky ze ŠELEPUTY 2007 jsou ZDE
- - - CSM v Táboře z foťáku diecézního Šaška je ZDE

>>> Upravil jsem lištu pro www.schoenstatt.cz. Byla spuštěna nová verze webu !!!

>>> Ciao tutti. Byl jsem za Svatým otcem v Loretu... Agora dei giovani Italiani. Bylo to velké a skvělé... Více se dozvíte třeba na podzimním diecézku nebo na JuFe...

- - - Moje FOTKY JSOU ZDE
- - - Fotky Hynka ZDE
- - - Další fotogalerie naleznete ZDE
- - - Promluvy Svatého otce jsou ZDE

Fotky a informace na webu pouštního otce, našeho Dona Giorgia, jsou ZDE
!!! Opravdu vřele doporučuji přečíst článek až do konce a prohlédnout fotogalerii včetně popisků (zvláště toho posledního:)

Přímý přenos přenášela dokonce TV NOE

>>> O čem píše Kat. týdeník?
Plné znění mého komentáře v nezkrácené podobě je zatím ZDE (dole)

>>> Reklama...

>>> Moje reakce na urážlivý článek o CSM v MFdnes je ZDE.

Redakce MF se už několikrát prostřednictvím mailu velmi slušně omluvila a krátký omluvný odstaveček otiskla ve vydání 21.8. Zároveň později otiskla rozhovor s misionářem na Haiti P.Romanem Musilem z Klokot v příloze Jihočeské mutace MFdnes.

>>> Skončilo CSM v Táboře.Jaké bylo se dozvíte asi nejlépe sami, protože jste tam většinou byli:-) Fotky a bližší informace o potmelení diecéze a Schoenstattu budou později, zatím sledujte nové Signály. Jinak jsem byl požádán o komentář pro Kat. týdeník, takže jak to viděl diecézní Šašek uvidíte tam.

>>> Zveřejnil jsem přihlášky na JuFe 2007. Více v aktualitách na www.schoenstatt.cz

>>> Vyrobil jsem videa pro diecézko v rámci CSM - POUTNICKÉ VIDEO (cca 6 min.), Reklama na fotbalový turnaj, Odpočítávání startu rakety k Fanóšově scénce. Improvizované diecézko se vydařilo:-) Unikátní náhledy návštěvníkům mého webu již nyní. Brzy bude možné si všechny poutní reklamy někde stáhnout - a kde? To se včas dozvíte...

>>> V křesťanském magazínu 29.7. se objevila reportáž o stavbě schoenstattské kapličky v Brně. Online možno shlédnout ZDE (jen chudák P. Zdeněk - v titulku Jan Králík...)

>>> 7. diecézní pěší pouť mládeže...

Obsáhlá oficiální FOTOGALERIE Z PÓTI je ZDE

Obsáhlá neoficiální FOTOGALERIE je ZDE (aneb co se z mýho foťáku na pótní web nevešlo...)

Obsáhlá fotogalerie THE BEST OF BINGO je ZDE (ze tří poutí)

Pouť byla i na radiu PROGLAS

>>> 27.6. Čestmír Suška? Přistižen v Liberci...

>>> 26.6. 2007 Praha, slet schoenstatt-seniors po mnoha letech (účastno jen 5 ks: Seno, Rošťák, Koumák, Veverčák, Šašek, stálo to zato)

>>> 23.6. 2007 - Brno, svatba JC + PeM (zatím jediný člověk pyšnící se titulem Ing.arch.JuFe.leader)

>>> 16. 6. Český Krumlov, Egon Schiele Art centrum, výstava Petra Kvíčaly, Keitha Haringa a mladých umělců z New Yorku v rámci zkoušky s Doc. Rezkem. FOTKY Z KRUMLOVA ZDE

>>> 11. 6. byl otec biskup Pavel přítomen na spolču a farním táboráku v Liberci a kromě jiného proběhla nečekaně také poutní reklama:-)

>>> 9. 6. proběhly vrcholné oslavy 950 let založení litoměřické kapituly sv. Štěpána. Navázaly tak na někdejší významnější oslavu 950 dní trvání kolíků, která se uskutečnila nedlouho po jejich konci. Kolíci si totiž řekli jedno: buď budou vzkvétat - nebo ať nejsou. A tak zanikli. Panověěě si teď musí dávat pozor a držet pec. Fotky z aktuálních oslav již brzy.

kladivko

Pozor, předchozí zpráva je recese...

>>> Brno. První architektur-LOGE v Česku. V ateliéru Zdeňka Fránka. Bohužel už jsem to musel vypustit a nezúčastnil jsem se. Více info ZDE

>>> FOTKY Z OBHAJOB na FUATUL 5. 6. 2007 jsou ZDE. Výsledky mého projektu a další dokumentace bude časem.

>>> Vtipný článek: Modrozelený Klaus!

>>> I takto může vypadat rozpis termínů zkoušek ve stagu - online systému naší univerzity...

DA6 26.06.2007 ÚT - 08:11
Zkouška AAD 0/12 0/- 0/- Připojte se na trase. Zkoušení se koná večer. odjezd Praha hl. n. 8.11, Hradec Králové hl. n.příjezd 9,51, Muzeum východních Čech 10,45, Galerie moderního umění 12,00, Hradec Králové hl. n. odj. 15,31 Jaroměř př.15,57 Městské muzem (J. Gočár) do 17,00; Jaroměř odj. 18,21; Česká Skalice vila Čerych (O. Novotný) cca 19,00; nocleh 240 Kč.
Rezek Petr, doc. PhDr. 26.06.07

DA6 23.08.2007 ČT - 13:00
Zkouška AAD 0/25 -/- -/- kostel sv. Anny, Vižnov v Broumovském výběžku (od 16:00 hod. koncert, vstup volný) nocleh nezajistěn
Rezek Petr, doc. PhDr. 23.08.07

DA6 24.08.2007 PÁ - 13:00
Zkouška AAD 0/25 -/- -/- kostel sv. Markéty, Šonov v Broumovském výběžku (od 16:00 hod. koncert, vstup volný)nocleh nezajištěn
Rezek Petr, doc. PhDr. 24.08.07

SU2 16.06.2007 SO - 12:30
Zápočet AAD 3/22 3/- 3/- Egon Schiele Art Centrum Český Krumlov
Rezek Petr, doc. PhDr. 16.06.07

>>> Doc. Rezek v cyklu VERSUSARCHITEKT! Architekt versus teorie. Stojí to za poslechnutí. Video a mp3 záznam doporučuji k poslechnutí ZDE ...skrolujte stránku, klikněte na video a nastavte čas cca na 1:00:00. V případě, že video nefunguje - což se stává často - doporučuji stáhnout mp3 záznam a nastavit čas na 76:30.

>>> 25. 5. byl přitomen otec biskup Pavel Posád na stretku, diskutovali jsme nad tématy NF.

>>> 19. 5. se uskutečnila pouť v Rokoli - 10. výročí postavení a vysvěcení kapličky Betlém.

>>> 10. - 13. 5. Tábor, Národní fórum mládeže. Závěry i diecézní příspěvek s dalšími komentáři je ZDE.

Odkaz na článek v diecézní Zdislavě i schoenstattském Spoj nás čekejte později. FOTOGALERIE ZDE
A další tady: http://katolik.kuduk.cz/tabor/ a http://bartosh.rajce.idnes.cz/NF_Tabor

>>> 2. - 5.5. - návštěva Fránkova atelieru v Brně, kritiky s atelierem doc. Jána Bahny VŠVU Bratislava, Horní Rakousko - Neusiedl am See apod., vinné sklípky se slovenskými studenty, Rýznerův "Plecháč" v Humpolci atd. Neřízená mix-fotogalerie ZDE

>>> Report z výstavy soutěžních návrhů na Národní knihovnu je TADY!!! Pozor - pouze pro silné nátury se sadomasochistickými sklony...

>>> Několik zajímavých odkazů: Nejlepší videa z youtube: doporučuju happening o objímání, klip na jezdících pásech a animované kiwi! V internetovém vysílání Versusarchitekt bude doc. Rezek - ZDE

>>> 22. 3. jsem byl v Praze prohlédnout si s dalšími lidmi z aťáku Hradčanskou - čili urbáč, který začínáme řešit... A poprvé jsem také šel kolem nového památníku na Klárově. O jeho osudu podrobné info ZDE. Zděsil jsem se. Ve skutečnosti je to ještě horší, než jsem předpokládal. Musím přidat komentář... Typická socha totalitních režimů, pod nimiž trpěli lidé, kterým je pomník věnován. Tvarem připomínající fekálii, barvou sádrového trpaslíka. Ve špatných proporcích a se soklem létajícího talíře. Jako UFO, ale z 19. století. Když někde začne bolševik opět vystrkovat drápky, není radno mu ustupovat. David Černý to pochopil, pan sochař Preclík bohužel ne. Pěkná fašistická monumentální estetika. Führer by měl radost. Výsměch bojovníkům za svobodu. Ostuda Prahy, ostuda národa.

>>> Vyrobena POUTNÍ REKLAMA.

>>> 12.3. jsme vyrazili na Ještěd (já, Pepa, Hanka...a slavná obyvatelka Liberce, která prohlásila za barbarství "tohlecten strom prostě ničit" - ZDE

>>> Vyrobil jsem plakáty na diecézko:

Černobílá verze pro tisk ke stažení ZDE

Barevná verze v plném rozlišení ZDE

a bannery... (viz výše)

>>> 17.2. proběhl společenský večer Vavřineček v Jilemnici. Neuvěřitelná spousta známých lidí, výtečný program, super hudba, zábava...co dodat, Vavřineček jede. Jeho hudební část nám bude hrát na diecézku!!! Fotky z plesu jsou ZDE. Lepší fotky i s komentáři jsou na http://spolco.jilemnicko.cz

>>> Během zkouškového se mi podařilo zdrhnout na 1 den do Příchovic. Fotky z celodeňáku ZDE. A ještě zajímavé srovnání vývoje skialpinistů ZDE.

>>> Zprovozněn nový web www.panovee.wz.cz Náplň webu je zatím nejasná, ale svědčí o položení základního kamene otevřené společnosti, jejíž kulturní a filozofická náplň se točí kolem Kutvy...

>>> FOTKY ze Silvestra v Srbské Kamenici jsou ZDE. Kromě tradičních silvestrovských radovánek, kde ovšem nechyběla ani adorace, proběhla během večera také důležitá přednáška z Vídně dorazivšího experta na problematiku kolíků Kousáče, objasňující význam a důvody zániku tohoto uskupení. Byla rozdělena do 3 částí - vznik kolíků a vysvětlení slova kolík, aktivity hnutí a zánik čili koněěěc. Z přednášky se podařilo zachytit částečný zvukový i obrazový záznam, několik fotek (viz fotogalerie). V případě zájmu o přednáškové materiály kontaktujte majitele autorských práv Kunz Kousáče, t.č. přednášejícího profesora a experta kolícké problematiky na Wagnerově technické univerzitě ve Vídni.

>>> 26. 12. 2006 - vánoční stretko. Vyrovnán rekord ze začátku roku v počtu 17 lidí. Fotky ZDE

>>> 26. 12. 2006 - zakončení 950 dní trvání kolíků. Fotky ZDE

>>> V listopadu vznikl vzhledem k dlouho neřešené situaci na DCM v Litoměřicích tento otevřený dopis, který byl podepsán mnoha mladými lidmi z celé diecéze a poslán odpovědným lidem. Personální situace se vyřešila nezvyklou rychlostí a na DCM najednou pracují 3 lidé - od 2.1. 2007 nastoupila nová referentka DCM Petra Přenosilová, dalším referentem je P. Radek Vašinek a vedoucím centra se stal P. Vláďa Novák. Prosíme o modlitby a podporu v jejich službě. V naději v lepší budoucnost mládeže litoměřické diecéze děkujeme všem za podpoření nebo případné podepsání dopisu. Více na stránkách www.litomerice.signaly.cz. Dopis přinesl i další plody v podobě zájmu mládeže na celostátní úrovni o dění v naší diecézi a především ve větší duchovní obrodě, zvýšením počtu zájemců o živý růženec a v probuzení lhostejné mládeže k aktivitě. Zůstávejme v modlitbách, protože na mnohých místech situace mládeže samozřejmě není stále ideální.

JuFe

>>> Fotky ze staršího JuFe (28.9.-1.10.2006) - ZDE (Fotos aus dem Jugendfest für die Älteren - hier)

>>> Fotky z mladšího JuFe (26.- 29.10.2006) - ZDE (Fotos aus dem Jugendfest für die Jüngeren - hier)

>>> článek z mladšího JuFe - ZDE
>>> článek v němčině zde (ein Jugendfest in Tschechien - Deutsch)
>>> článek v angličtině zde (A youth festival in the Czech Republic - English)
>>> článek ve španělštině zde(Un festival de la juventud en la República Checa - Espanol)

Leader mladšího setkání děkuje Bohu a všem, kdo přiložili ruce k dílu. Díky.

 

<<< previous | 2008

|

my blog signaly.cz news:


last update of website: 15|07|2024 12:28:49 | nahoru | FULLSCREEN | sitemap | © 2011 Filip Landa | 1152×864 | TOPlist | Licence Creative Commons